YAz Spor Okulu Nasıl Olmalı ?

Mutlu çocuklar yetiştirmek için...

YAz Spor Okulu Nasıl Olmalı ?

Haziran 13, 2019 Blog 0

Yaz Spor Okulu Nasıl Olmalı ?

Yaz spor okulu çocukların yoğun bir okul programından çıktıkları dönem ve özellikle çalışan ailelerin tercih ettiği bir süreç gibi görünmekte.

Oysa yaz spor okulu ailelerin öncelikli tercihi olmalı, çünkü yaz okulu çocukların hem sportif hem sanatsal eğitimler alacağı ve içeriğinin eğlenceli olduğu bir programdır.

Tam gün yaz spor okulu çocuklarımızın sosyal iletişimlerinin gelişeceği, özgüven gelişimine katkı sağlayan, bir çok spor branşı eğitimi aldıkları ve yanında sanatsal faaliyetler ile (drama gibi) kendilerini ifade edebilme becerilerinin geliştiği bir programdır.

DG Akademik Yaz Spor Okulu olarak 25 yıllık tecrübemiz ve alanında uzman eğitmen kadromuz ile yapmış olduğumuz yaz okulu programımız da Tüm sportif etkinliklerin yanı sıra stratejik düşünmelerini geliştirebilecekleri Akıl Oyunları, Satranç dersleri, Hayal güçlerini kullanacakları el sanatları ve görsel sanatlar, farklı ritim becerilerini geliştirecek müzik ve dans eğitimleri ve en önemlisi başarabilme duygularını yaşayacakları Yüzme, Basketbol, Hareket eğitimi gibi önemli spor eğitimleri yer almaktadır.

Beylikdüzü yaz spor okulu kapsamında çalışmalarımızda yeni nesil eğitim modeli uygulanmaktadır.

Sportif direktör Davut Güngör’ün uluslar arası çalışmalarında çocuk ve spor, çocukların gelişimi için doğru çalışma planlaması, sosyal iletişimde sporun önemi ve özgüven gelişimi için sporun çocuklara katkısı etken alınarak özenle çalışma planlaması hazırlanılmıştır.

“Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin” sloganıyla çıkılan yolda çocuklarımız için harika bir yaz okulu programı hazırlandı.

24 Haziranda başlayacak yaz spor okulu hazırlıklarımızı tamamladık.

Velilerimize öneri; Yaz spor okulu araştırmaları yaparken çocuklarınıza gerçekten katkı sağlayacağına inandığınız yerleri tercih edin.
Özellikle Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Beykent ve Büyükçekmece bölgelerinde yoğun olan yaz okulu yapan kuruluşlar var. Ne üzücü ki çocuklar konusunda uzmanlık yapmamış, çocuk gelişimi üzerine bir bilgi sahibi olmayan ve eğitim modellerini bilmeyen çok sayıda ana okulu, kulüp ve dernekler bu işleri yapar duruma geldiler. Bu sebeple Velilerimiz, eğitmen kadrosu, geçmiş tecrübe ve en önemlisi çocuklarınızın geleceğine katkı sağlayacak, onların gelişimleri için doğru eğitmenlerin ve yöneticilerin olduğundan emin olun.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir