Beylikdüzünde en iyi basketbol eğitimini veren kulübü olan DG Akademik, eğitim kadrosu, basketbol okulu eğitim programları olarak gelişim çağındaki çocuklar için önemli bir fırsat olarak görülmektedir.

Beylikdüzü basketbol kursu olarak en önemli faktörlerden biri alanında uzman eğitmenlerin olmasıdır.

Basketbol Okulunda Eğitmenin Faktörü Nedir?

Gelişim çağındaki çocukların basketbolla tanışması esnasında motive edilmesi, başarabileceğine inandırılması sürdürülebilir spor yaşamı için önemlidir.

Beylikdüzü basketbol okulu olarak bölgede önemli bir çalışma yapan DG Akademik, çocukların fiziksel yeterlilik durumlarına göre özel programlar yapmaktadır.

Beylikdüzü Basketbol Kursu eğitimlerinde çocukların öncelikle fiziksel gelişimlerine yönelik programlar yapılmakta, temel basketbol eğitimlerinin yanı sıra gelişim süreci doğrultusunda takım gruplarına yükselme ve lisanslı sporcu olma fırsatı yaratılmaktadır.

Beylikdüzü Basketbol Okulu Nerede?

 

            DG Akademik şubesi olan Beylikdüzü basketbol okulu, Marmara Park AVM ye, Metrobüs durağına yakın Uğur Kurs spor salonunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Basketbol Okuluna Hangi Yaş Grupları Katılabiliyor?

 

            Beylikdüzü basketbol kursuna 7-17 yaş arası çocuklar katılabilir.

Ülkemizde İlk Kez Uygulanan 3-7 Yaş Arası Temel Spor Beceri Eğitimleri Çalışmaları Yapılmakta

Basketbol Okulunda Eğitim Programında Neler Var?

            3-6 yaş gelişim çağındaki çocuklar için Temel Spor Beceri Eğitimleri uygulanmaktadır.

Temel Spor Beceri Eğitimleri İçeriği; 3-6 yaş arasındaki gelişim çağındaki çocuklar için ülkemizde ilk kez uygulanan yeni nesil eğitim programıdır. Program içerisinde hareket eğitimi, beceri koordinasyon, atletik beceri gelişimi, psiko-motor beceri gelişimi, temel jimnastik, temek basketbol, temek futbol eğitimleri yanı sıra çoklu branş eğitimleri yapılmaktadır.

Çalışmalarda; çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel gelişimlerine yönelik çalışmaların yanı sıra eğitsel oyunlarla çocukların duyusal gelişimlerine katkı sağlanmaktadır.

7-17 Yaş Arası Temel Basketbol Eğitimi;

 

DG Akademik olarak Beylikdüzü Basketbol kursunda 7-15 yaş arası çocuklara yönelik temel basketbol eğitimleri, takım hazırlık çalışmaları, bireysel eğitimler yapılmaktadır.

Temel Basketbol Eğitimleri; Basketbolla tanışma, temel basketbol eğitimleri, basketbol teknik eğitimleri yanı sıra öğrendiklerini uygulayabilecekleri yarışmalar ve eğitsel oyunlarla desteklenmektedir.

Bir cevap yazın