“Çocuklar Mutlu Olsun Diye”

DG Akademik olarak Depremden etkilenen ve farklı şehirlerden gelen (Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman) çocuklarımız için  toplu konaklama alanlarında çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yapılmaktadır.

Zamanlarını daha iyi geçirmeleri, spor ve eğlencenin verdiği enerji ile yaşadıkları travmatik ortamdan uzaklaşmalarına destek olmayı hedeflemekteyiz.

Çocuklarımız ve ailelerimizle yapılan etkinliklerde DG Akademik olarak kıyafet, ayakkabı, kitap, oyuncak gibi ihtiyaçları da karşılarken ailelerimizin de ihtiyaçlarını  karşılıyoruz. Özellikle barınma, giyim ve gıda konularında desteklenen ailelerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmeye  çalışıyoruz.

DG Akademik Kurucusu Davut GÜNGÖR yönetiminde farklı alanlarda konaklayan  her bölgeye gidilerek her hafta etkinlikler yapılmaktadır. Bu çalışmaların yanı sıra çocuklarımızın barındıkları alanlarda kütüphane, oyun odası, küçük çocuklarımız için boyama ve oyun alanları, drama, İngilizce eğitimleri bigi faliyetlerde yapılmaktadır.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için farklı bölgelerden gelen depremzede çocuklarımıza etkinliklerimiz devam ediyor. Onlar Yolun Başında, Onlar Çocuktur Ama, Mutlu Günlerin Müjdesi Onların Bakışlarında, Onlar Oyun Çağında, Onlar Küçüktür Ama, AYDINLIK Günlerin Sırrı Onlaarın Avuçlarında… Çocuklar İnanın, İnanın Çocuklar, Güzel Günler Göreceğiz Güneşli Günler…