akademik Kurumsal dg

Anasayfa > Kurumsal

Misyonumuz

Sağlıklı, yaşam kalitesi yüksek, empati duygusu gelişmiş, spor, eğitim, kültür ve sanat ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, araştıran, potansiyelini ortaya çıkartan ülkesine ve dünyaya faydalı bireyler yetiştirmektir.Bunlarla birlikte elit sporcuların yetiştirilebilmesi amacıyla bilimsel, yaratıcı ve yenilikçi bakış açısını benimseyen bir kulübüz. Sporcuların hem sosyal hem de kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak sorumluluklarının bilincinde, mesleki etik ve ahlak değerlerini gözeten ve bu konuda duyarlı, yeterlilikte bireyler yetiştirmek için yola çıktık.

Vizyonumuz

Bilimsel saygınlığı ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, alanında öncü ve girişimci önder bireyler yetiştiren, paydaşlarıyla koordinasyon içinde çalışan, kitle ve performans sporunun gelişmesi için çalışan, etik değerlere sahip bir kurum olmaktır. Vereceğimiz eğitim, yaptığımız spor eğitimleri, sosyal etkinlikler ve sosyal sorumluluk projelerimizle yüklendiğimiz sorumluluğun farkında olup, kurumlara iyi bir örnek teşkil etmek, bilgi, beceri ve başarımızla söz sahibi olmaktır. Faaliyet gösterilen tüm branşlarda öncelikle spor kültürünü aşılamak, sporcularımızın toplumda faydalı bireyler olmalarını sağlamak, yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkı sağlamak, Avrupa ve Dünya standartlarında, ahlaki değerleri yüksek, etik değerleri benimsemiş olimpik sporcuları ülke sporuna kazandırmaktır. Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri, tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda Türkiye’nin Lider Spor Kulübü olmaktır.

1996 yılından günümüze başarılı sportif organizasyonlar yapmanın yanı sıra, yurt içi ve yurtdışı kamplar, yaz spor okulları, sosyal sorumluluk projeleri yapmış, onlarca Milli Takım düzeyinde başarılı sporcular yetiştirmiş, onlarca şampiyonluk kazanmış, Milli Takımlarda çalışmış, yurtdışında çocuk ve spor konularında çalışmalar yapmış (Amerika, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti…) bir ekip.

Unutmayın: Çocuklarımızın doğru eğitim almaları doğru eğitmenlerin öğretileri ile olacaktır. Doğru eğitim almış çocuklar ise  Eğitim hayatlarında, sosyal yaşamlarında, iş yaşamlarında ve spor yaşamlarında Başarılı Olmalarına Hatta Milli Takım düzeyinde sporcular olmalarına yol açacaktır.

DG Akademik olarak;  Eğitimlerimizde çocuklarımızın kollektif Motor Becerilerinin gelişmesine yönelik Bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Gelişim çağındaki çocuklar, fiziksel aktivitelerinin sınırlı olmasından dolayı basit becerilerde sorun yaşamaktadırlar. Bu beceriler hayattaki birçok karmaşık becerinin gelişmesi için önemli bir etkendir. Çocuklarımızla bu becerilerin tek tek ve özenle çalışmalarını yaparak temel spor beceri gelişimlerine katkı sağlayarak aslında ön benlik bilinci ve saygınlık kavramlarını öğrenmelerine ortam hazırlamış oluyoruz.

Davut Güngör


20 Nisan 1977 tarihinde Kars’ın Arpaçay ilçesinde doğdu. İlköğretimini Kars’ta tamamlayan Güngör, İstanbul’da öğrenim hayatına devam etti. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandı ve bu üniversiteden 2004 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Spor İşletmeciliği bölümünde ise öğrenimine devam etmektedir.

Galatasaray, Darüşşafaka, Yeşilyurt, Vefa, İstanbul Spor, Ataköy Deniz Sporları, Bahçelievler belediye Kulüpleri’nde forma giymiştir.

Antrenörlük kariyerine ise 1994 yılında Bakırköy Spor Kulübü’nde başlayarak; Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi, Kayseri Panküp TED Koleji, TED Ankara Kolejliler, Mersin Üniversitesi ve Dostluk Spor Kulüpleri’nde her kategorideki antrenörlük ve danışmanlık görevlerini sürdürmüştür. Bu takımların dışında; Milli takım antrenörlüğü yapmıştır. Kariyerinde ulusal ve uluslararası her kategoride antrenörlük görevi yapmış ve bu alanda toplamda 18 şampiyonluk yaşamıştır.

Davut Güngör, yanında çalıştırdığı antrenörlerin de gelişimlerine önemli katkı sağladı. Çalıştığı asistanlarının birçok önemli kulübün antrenörlüklerini yapmalarında ve Türk basketboluna değerli hizmetlerde bulunmalarına katkı sağlamalarına öncülük etmiştir.

Davut Güngör çalıştığı her şehir ve kulüpte birçok sosyal sorumluluk projeleri yaparak gençlerin sosyal yaşama kazandırılması ve dezavantajlı gençler için yaptığı projelerle de engelli bireylerin özgüven kazanmaları, bireysel gelişmesi ve sosyal yaşam içerisinde yer edinmesi konusunda çalışmalar yapmıştır.

Halen Dostluk Spor Kulübü,  DG Akademik spor kulübü ve Temel Spor Beceri Eğitimleri sportif koordinatörlük ve antrenörlük görevini yürütmek aynı zamanda sporculara bireysel eğitimler vermektedir.

©DG AKADEMİK  Tüm Hakları Saklıdır.

Designed & Developed By Mehmet Yıldız

Bizimle İletişime Geçin

DG Akademik Tüm Hakları Saklıdır.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?