Basketbol Eğitimi

Anasayfa Eğitimlerimiz Basketbol Eğitimi

Basketbol Eğitimi

7-14 yaş arası spor okulu eğitimleri

Mini Basket

3-7 yaş arası Temel spor beceri eğitimleri ve basketbol eğitimi

Bireysel Eğitimler

Gelişim çağındaki çocuklara özel olarak hazırlanmış eğitim programları ve Profesyonel sporcular için Milli takım antrenörleri eşliğinde bireysel eğitimler

Profesyonel Basketbol Eğitimi

Basketbol yüzyıllardır profesyonel seviyelerde oynanan oyunlardan bir tanesidir. Dünya çapında popülaritesi olan bu spor profesyonel şekilde oynanan branşlar arasına girmiştir.

Basketbol eğitimi çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminin doğru şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Ayrıca bu spor takım oyunu olması nedeniyle bireysel ve toplumsal gelişimin de artmasını sağlar. Spor sevgisini, spor bilincini ve spor yapma alışkanlığı kazandıran bu spor; sorumluluk alanında insanları geliştirir. Beraber düşünme ve çözüm üretme konusunda çocuklarınıza yeni yetenekler kazandıran basketbol sağlıklı bir geleceğin yetişmesinde aktif bir rol oynar. Gelecekte ne istediğini iyi bilen bireylerin yetişmesi içi basketbol eğitiminin profesyonel eğitimcilerden alınması gerekir.

Basketbol Spor Okulu (Eğitim Grubu)​ve Takım Çalışmaları

Basketbol Spor Okulu ve Takım Çalışmaları Basketbol Spor Okulu (Eğitim Grubu)

  • ●  Hafta İçi : Pazartesi – Cuma 16:30 (Mini Basket 5-7 Yaş) 17:30 (8-12 Yaş)

  • ●  Hafta sonu : Cumartesi – Pazar 10:00 (8-12 Yaş) 11:00 (Mini Basket 5-7 Yaş)

  • ●  MİNİK TAKIM : Çarşamba 17:15 – Cumartesi : 12:00

  • ●  KÜÇÜK B TAKIMI : Salı – 17:15 – Pazar : 12:00

    Not: Sezon içerisinde 13:00 ve 14:00 saatleri için gruplarımız oluşacaktır. Basketbol Kış Spor Okulu

    Çocukların yararlı alışkanlıklar edinmesi için bir fırsat olan basketbol kış spor okulları çok sayıda çocuğu kurtarıyor.

    DG Akademik çocukların spora yönlendirilmeleri açısından oldukça önemli bir işi başarıyor. Milli antrenörler eşliğinde yetişen çocuklar, ilgi ve yetenekleri

doğrultusunda sporcu olma şansını yakalıyor. Özellikle aşırı hareketlilik/hiperaktivite nedeniyle yaşamları zorlaşan çocukların spor okullarına yönlendirilmeleri büyük bir önem taşıyor. Spor okullarında iyi bir eğitim ve antrenman süreci geçiren ve özgüvenleri güçlenen çocuklar, milli sporcu olmanın ilk adımlarını atıyor.

DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) tanısı almış veya aşırı hareketli çocuklar, aileler için de zorlayıcı durumlara sebep olabiliyor. Bu çocukların spor okuluna yönlendirmeleri hem çocuklara hem de ailelerine bambaşka kapılar açabilir. Enerjisini verimli kullanan ve o enerjiyi sporda boşaltan çocuk, daha dengeli bir yaşam sürdürmeye başlar. Hem sağlıklı yaşamak hem de mükemmel bir hobi edinmek için yaz-kış spor okullarından yararlanılabilir. Beylikdüzü spor okulları denince ilk akla gelen okul olan DG Akademi, çocukların gençlik dönemine geçerken enerjilerini verimli kullanmalarını ve çeşitli sporlara yönlendirilmelerini sağlıyor. Çocuklar basketbol, dövüş sporları, cimnastik, yüzme, futbol ve voleybol gibi spor dallarında milli antrenörler eşliğinde çalışma imkanı buluyor.

Psikolojik Destekli Basketbol Spor Okulu

Sadece basketbol kış spor okulu için değil, psikolojik destek açısından da önemli olan bu sürecin profesyonel biçimde yönetilmesi için drama, psikolog desteği ve çocuğun rehberlik sürecine katkıda bulunacak koçluk hizmeti

alınabilir. Son derece önemli bir hizmet kalemi olan spor okullarında profesyonel psikolojik destek, çocukların sağlam temeller üzerinde gelişmesi için oldukça önemlidir. DG Akademi’de, belki de yaşamını spor kariyerine yönlendirecek olan gençlerin basketbolu tanıması, ilgi alanı ve bedensel durumunun bu spora uygun olması için profesyonel yardımla birlikte karar vermesi sağlanır. Birçok sosyal sorumluluk projesine dahil olan ve dezavantajlı gençleri spor okuluna yönlendiren uzmanlarımızla, daha nitelikli bir yaşam mümkün olduğuna inanıyoruz.

Farklı Spor Dalları

Voleybol, basketbol, yüzme ve dövüş sporları gibi birçok spor dalında bedensel faaliyetlerin gelişmesini sağlar ve çocuğun hangisine yönleneceği özel ilgilerine göre değişebilir. Her yaştan çocuk için uygun bir spor etkinliği sağlayan Beylikdüzü spor okulları okuldan arta kalan zamanların değerlendirilmesi için en mükemmel fırsattır. Çocuğun kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasına yardımcı olurken, enerjisini de verimsiz aktiviteler ve zararlı alışkanlıklarla harcamasını önler. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, bedensel farkındalığı sağlamak ve diğer özel durumlar için çocukların mutlaka spor okullarına yönlendirilmesi gerekmektedir. Sağlığına kavuşacak olan birçok genç hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini iyi hissedecektir.

Her biri milli antrenör olan eğitmenler eşliğinde kariyerine iyi bir yol vermek isteyenler için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Basketbol gibi dünyaca ünlü sporlarla uğraşan ve bu yönde gelişim gösteren çocuğunuz belki de dünyanın yıldız sporcularından biri olabilir. Bunun için hemen harekete geçin ve aradığınız kalitede bir eğitim alması için bize ulaşın.

Basketbolu Kimler Oynayabilir?

Her yaştan bireyler bu sporlar aktif bir şekilde ilgilenebilir. Basketbola 4 yaşından itibaren başlanabilir. Bu sporda üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişisel gelişimi sportif başarının önünde tutan sporcular ayrıca öz güven kazanır. Geleceğin donanımlı sporcularını yetiştirmek için burada sizlere destek veriyoruz. Beylikdüzü spor okulları uygulamalarımızda uzman antrenör kadromuz ile birlikte küçük yaştaki sporcularımıza temel basketbol eğitimi veriyoruz. Siz de kurslarımıza çocuklarınızı göndererek onların geleceğini en iyi şekilde planlayabilirsiniz. Basketbol kurslarımız yıl boyunca aktif bir şekilde veriliyor. Kurs merkezimizin önceliği basketbol sevgisini her çocuğa aşılamaktır. Çocukların ilerleyen dönemlerde ihtiyaç duyacakları disiplini öğrenmeleri ve uygulamaları konusunda onları teşvik ediyoruz. Kurs eğitimi sırasında çocuklar yeni arkadaşlıklar edinme ve farklı ortamlara uyum sağlama alanında da kendisini geliştirebiliyor. Basketbolun bir takım oyunu olduğunu bilen çocuklar, hayatları boyunca profesyonel bir şekilde hareket ediyor.

 

Takım Oyununu Öğrenin

DG Akademinin amacı çocukların programlı ve disiplinli çalışmayı öğrenmeleridir. Bununla birlikte eğlenmeleri için en uygun ortamı sunmak ve sporcu nesilleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak yegane amacımızdır. Bir takım sporu kişilere ve topluma önemli faydalar sunabilir. Basketbol kursları sayesinde çocuklar sağlıklı bir bedene sahip olabilir, disiplinli hareket edebilir ve spor kültürü kazanabilir. Takım sporu olmasından dolayı çocuklarımızın takım arkadaşlarıyla doğru şekilde iletişim ve ilişki kurmalarına yardımcı olur ve sosyal becerilerini geliştirir. Basketbol çocukların stres atması ve deşarj olmasını sağlar. Milli antrenörler eşliğinde basketbol eğitimlerimiz kesintisiz olarak devam ediyor.

Basketbol, özellikle çocukların gelişimlerine büyük katkılarda bulunuyor. Basketbol diğer sporlar gibi sadece yaz aylarında oynanmıyor. Kapalı alanda da oynanabilmesinden dolayı yaz-kış çocuklar basketbol eğitimi alabiliyor.

İyi bir takım oyuncusu olup yeni bir eğlencenin kapısını aralamaya ne dersin? Beylikdüzü bölgesindeki basketbol okulumuz sizlere en iyi eğitimi sunuyor. Dünyanın en popüler sporlarından olan basketbolu profesyonel oynamak için doğru adrestesiniz. Yıllardır basketbol branşında altyapı liglerine ve A Takımlarda görev almış tecrübeli antrenör kadromuzla eğitimlerimize devam ediyoruz.

Zeki ve Çevik Gençler

DG Akademik yıllardır spora gönül vermiş gençlerin sağlığını düşünerek farklı spor dallarında eğitim sağlamaktadır. Zeki ve çevik gençler yaratmak için oldukça önemli olan bu eğitimlerin gerçekleşmesi için uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Çocuğunuzla görüşme yaparak psikolojik ve bedensel olarak bu sürece hazır olup olmadığını belirleyen uzmanlarımız, onun isteğine göre bir spor okulu yönlendirmesi yaparak karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Sağlığını desteklerken bir spor dalında da uzman olmayı sağlayan spor okulları sayesinde çocukların bedensel farkındalığı da artacaktır. Her zaman yaşının gereğini yapan ve erken yaşta spora yönlendirilen gençlerle milli gururumuzu sonuna kadar hissetmenin yolunu da bulabilirsiniz.