Basketbol Eğitimi

Anasayfa Eğitimlerimiz Basketbol Eğitimi

Basketbol Eğitimi

7-14 yaş arası spor okulu eğitimleri

Mini Basket

3-7 yaş arası çocuklarımız için Temel Spor Beceri Eğitimleri ve Mini Basketbol eğitimleri. yeni nesil eğitim programımız.

Bireysel Eğitimler

Gelişim çağındaki sporculara fiziksel ve beceri durumlarına göre özel olarak hazırlanmış eğitim programları ve Profesyonel sporcular için Milli takım antrenörleri eşliğinde bireysel eğitimler.

Profesyonel Basketbol Eğitimi

DG Akademik Basketbol Eğitimi; öncelikle çocukların fiziksel, sosyal ve bilişsel  gelişiminin doğru şekilde ilerlemesine yardımcı olacak eğitim programlarıyla katkı sağlamayı amaçlamaktadır. . Ayrıca bu spor takım oyunu olması nedeniyle gelişim çağındaki çocukların bireysel ve toplumsal gelişimin de artmasına katkı sağlayacaktır.

 Gelişim çağındaki çocuklarda Spor sevgisini, spor bilincini ve spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen DG Akademik;  çocuklarda sorumluluk alma, öz disiplin, empati duygusunun gelişmesi, birlikte oyun oynama, hedefe yönelik çalışma, azimli olma, başarabilme duygusunu yaşamaları gibi çocuklarımızı birçok alanda geliştirmeyi hedeflemektedir. Beraber düşünme ve çözüm üretme konusunda çocuklarınıza yeni yetenekler kazandıran basketbol eğitimlerimizde sağlıklı bir geleceğin yetişmesinde aktif bir rol almaktayız.

       N istediğini iyi bilen, istediği şeyler için çaba gösteren, azimle çalışmayı ve gelişmeyi öğrenen, yardımlaşmayı ve paylaşmayı bilen, kendisini iyi ifade edebilen topluma faydalı bireyler yetiştirmenin yanı sıra elit sporcular yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. 

Basketbol Spor Okulu (Eğitim Grubu)​ve Takım Çalışmaları

DG Akademik Beylikdüzü Basketbol Okulları Olarak; Her Yaş Gruplarına Özel Olarak Hazırlanmış Yeni Nesil Eğitim Programları İle Bölgenin En Kapsamlı Basketbol Eğitim İçeriğine ve Ekibine Sahiptir. 

Beylikdüzü Basketbol Okulu Çalışma Günlerimiz:

  • ●  Hafta İçi  ve  Hafta sonu çalışma programları için 0 536 950 58 36 dan iletişime geçebilirsiniz.

  • ●  Takım Grubu Eğitimleri: Hafta İçi ve Hafta Sonu Çalışma Saatleri İçin 0 536 950 58 36 dan iletişime geçebilirsiniz.

  •  Bireysel Eğitimler: Kişiye özel olarak hazırlanan, sporcunun yaşı ve kapasitesine göre eğitim programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için 0 536 950 58 36 dan iletişime geçebilirsiniz

  •  Basketbol Spor Okulu (Basketbbol Eğitimleri):

    Çocukların yararlı alışkanlıklar edinmesi için bir fırsat olan Beylikdüzü Basketbol Spor Okulları;  Yeni nesil eğitim programlarımızla gelişim çağındaki çocuklarımıza hizmet vermekteyiz.

    DG Akademik; çocukların spora yönlendirilmeleri açısından oldukça önemli bir işi başarıyor. Milli antrenörler eşliğinde yetişen çocuklar, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sporcu olma şansını yakalıyor. Özellikle aşırı hareketlilik/hiperaktivite nedeniyle yaşamları zorlaşan çocukların spor okullarına yönlendirilmeleri büyük bir önem taşıyor. Beylikdüzü Basketbol Okullarında iyi bir eğitim ve antrenman süreci geçiren ve özgüvenleri güçlenen çocuklar, sosyal ve bilişsel gelişimin yanı sıra  milli sporcusu olma fırsatı yakalıyor. 

DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) tanısı almış veya aşırı hareketli çocuklar, aileler için de zorlayıcı durumlara sebep olabiliyor. Bu çocukların spor okuluna yönlendirmeleri hem çocuklara hem de ailelerine bambaşka kapılar açabilir. Enerjisini verimli kullanan ve o enerjiyi sporda boşaltan çocuk, daha dengeli bir yaşam sürdürmeye başlar. Hem sağlıklı yaşamak hem de mükemmel bir hobi edinmek için yaz-kış spor okullarından yararlanılabilir. Beylikdüzü basketbol okulları denince ilk akla gelen  DG Akademik, çocukların gençlik dönemine geçerken enerjilerini verimli kullanmalarını ve sporu bir yaşam biçimi olarak edinmelerini sağlamalayarak öz disiplin kazanımlarına destek oluyoruz. Çocuklar basketbol, dövüş sporları, cimnastik, yüzme, futbol ve voleybol gibi spor dallarında milli antrenörler eşliğinde çalışma imkanı buluyor.

Psikolojik Destekli Basketbol Spor Okulu

Sadece basketbol spor okulu için değil, psikolojik destek açısından da önemli olan bu sürecin profesyonel biçimde yönetilmesi için drama, psikolog desteği ve çocuğun rehberlik sürecine katkıda bulunacak koçluk hizmeti alınabilir. Son derece önemli bir hizmet kalemi olan spor okullarında profesyonel psikolojik destek, çocukların sağlam temeller üzerinde gelişmesi için oldukça önemlidir. DG Akademik’de, belki de yaşamını spor kariyerine yönlendirecek olan gençlerin basketbolu tanıması, ilgi alanı ve bedensel durumunun bu spora uygun olması için profesyonel yardımla birlikte karar vermesi sağlanır. Birçok sosyal sorumluluk projesine dahil olan ve dezavantajlı gençlerin spor ile sosyal yaşama adaptasyonuna katkı sağlayan uzmanlarımızla daha nitelikli bir yaşam mümkün olduğuna inanıyoruz.

Farklı Spor Dalları

.basketbol, voleybol, yüzme ve dövüş sporları gibi birçok spor dalında bedensel faaliyetlerin gelişmesini sağlar ve çocuğun hangisine yönleneceği özel ilgilerine göre değişebilir. Her yaştan çocuk için uygun bir spor etkinliği sağlayan Beylikdüzü spor okulları, gelişim çağındaki çocukların okuldan arta kalan zamanların değerlendirilmesi için en mükemmel fırsattır. Çocuğun kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasına yardımcı olurken, enerjisini de verimli aktiviteler ve zararlı alışkanlıklarla harcamasını önler. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, bedensel farkındalığı sağlamak ve diğer özel durumlar için çocukların mutlaka spor okullarına yönlendirilmesi gerekmektedir. Sağlığına kavuşacak olan birçok genç hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini iyi hissedecektir.

Alanında uzman ve Milli takımlarda çalışmış eğitmenler eşliğinde kariyerine iyi bir yol vermek isteyenler için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Basketbol gibi dünyaca ünlü sporlarla uğraşan ve bu yönde gelişim gösteren çocuğunuz belki de dünyanın yıldız sporcularından biri olabilir. Bunun için hemen harekete geçin ve aradığınız kalitede bir eğitim alması için bize ulaşın.

Basketbolu Kimler Oynayabilir?

Her yaştan bireyler bu sporlar aktif bir şekilde ilgilenebilir. Basketbola 3 yaşından itibaren başlanabilir. Bu sporda üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişisel gelişimi sportif başarının önünde tutan sporcular ayrıca öz güven kazanır. Geleceğin donanımlı sporcularını yetiştirmek için burada sizlere destek veriyoruz. Beylikdüzü spor okulları uygulamalarımızda uzman antrenör kadromuz ile birlikte 3-6 yaş grubu için  sporcularımıza Temel Spor Beceri Eğitimi veriyoruz. Temel Spor Beceri Eğitimlerimizde, Hareket Eğitimi, Beceri Koordinasyon, Psiko-Motor Beceri Gelişimine Yönelik Eğitimler, Eğitsel Oyunlar ve Mini Basketbol Eğitimleri Verilmektedir. Siz de kurslarımıza çocuklarınızı göndererek onların geleceğini en iyi şekilde planlayabilirsiniz. Beylikdüzü Basketbol kurslarımız yıl boyunca aktif bir şekilde devam ediyor. Beylikdüzü Basketbol Kurs merkezimizin önceliği basketbol sevgisini her çocuğa aşılamaktır. Çocukların ilerleyen dönemlerde ihtiyaç duyacakları disiplini öğrenmeleri ve uygulamaları konusunda onları teşvik ediyoruz. Beylikdüzü Basketbol Kursu eğitimi sırasında çocuklar yeni arkadaşlıklar edinme ve farklı ortamlara uyum sağlama alanında da kendisini geliştirebiliyor. Basketbolun bir takım oyunu olduğunu bilen çocuklar, hayatları boyunca profesyonel bir şekilde hareket edebilmeyi, kendilerini doğru ifade edebilmeyi, sosyal iletişim kurabilmeyi, öğrenirken sportif alanda gelişimlerine önemli katkılar sağlanmaktadır.

Takım Oyununu Öğrenin

DG Akademik’in amacı çocukların programlı ve disiplinli çalışmayı öğrenmeleri, sosyal iletişim becerilerinin gelişmesi, başarabilme duygusunu yaşamaları ve öz güvenlerinin gelişmesi içindir . Beylikdüzü Basketbol Okulu olarak bununla birlikte eğlenmeleri için en uygun ortamı sunmak ve sporcu nesilleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak yegane amacımızdır. Bir takım sporu kişilere ve topluma önemli faydalar sunabilir. Beylikdüzü Basketbol Kursları sayesinde çocuklar sağlıklı bir bedene sahip olabilir, disiplinli hareket edebilir ve spor kültürü kazanabilir. Basketbol takım sporu olmasından dolayı çocuklarımızın takım arkadaşlarıyla doğru şekilde iletişim ve ilişki kurmalarına yardımcı olur ve sosyal becerilerini geliştirir. Basketbol çocukların stres atması ve deşarj olmasını sağlar. Alanında uzman Milli takımlarda çalışmış antrenörler eşliğinde basketbol eğitimlerimiz kesintisiz olarak devam ediyor.

Basketbol, özellikle çocukların sosyal, bilişsel ve fiziksel olarak gelişimlerine büyük katkılarda bulunuyor. Basketbol diğer sporlar gibi sadece yaz aylarında oynanmıyor. Kapalı spor salonumuzda hijyen ve basketbola elverişli ortamda yaz-kış dönemlerinde çocuklar basketbol eğitimi alabiliyor.

Beylikdüzü Basketbol Okulu ile iyi bir takım oyuncusu olup yeni bir eğlencenin kapısını aralamaya ne dersin? Beylikdüzü bölgesindeki basketbol okulumuz sizlere en iyi eğitimi sunuyor. Dünyanın en popüler sporlarından olan basketbolu profesyonel oynamak için doğru adrestesiniz. Yıllardır basketbol branşında altyapı liglerine ve A Takımlarda görev almış tecrübeli antrenör kadromuzla eğitimlerimize devam ediyoruz.

Zeki ve Çevik Gençler

DG Akademik yıllardır spora gönül vermiş gençlerin sağlığını düşünerek farklı spor dallarında eğitim sağlamaktadır. Zeki ve çevik gençler yaratmak için oldukça önemli olan bu eğitimlerin gerçekleşmesi için uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Çocuğunuzla görüşme yaparak psikolojik ve bedensel olarak bu sürece hazır olup olmadığını belirleyen uzmanlarımız, onun isteğine göre bir spor okulu yönlendirmesi yaparak karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Beylikdüzü Basketbol Okulu gelişim çağındaki çocukların sağlığını desteklerken bir spor dalında da uzman olmayı sağlayan spor okulları sayesinde çocukların bedensel farkındalığı da artacaktır. Her zaman yaşının gereğini yapan ve erken yaşta spora yönlendirilen gençlerle milli gururumuzu sonuna kadar hissetmenin yolunu da bulabilirsiniz.