Milli Takım Antrenörleri Eşliğinde Profesyonel Basketbol Eğitimleri. Kurs ve Temel Basketbol Eğitimleri, Takım Çalışmaları, Lisanslı Sporcu Olma Fırsatı, Bireysel Basketbol Eğitimleri, Kamp ve Turnuva Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Birçok Alanda Danışmanlık Hizmetleri Veren Kulübümüz İçin 0 530 252 18 36 dan Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Onlarca üst düzey sporcu yetiştiren, 18 kez Türkiye Şampiyonluğu yaşayann, onlarca sosyal sorumluluk projeleri yapan profesyonel bir ekip.

Basketbol Kursu ve Profesyonel Eğitimler

Çocukların yararlı alışkanlıklar edinmesi için bir fırsat olan basketbol eğitimleri ve spor okulları çok sayıda çocuğun hayallerine ulaşması için fırsat sunuyor.  . 

DG Akademik çocukların spora yönlendirilmeleri açısından oldukça önemli bir işi başardı. Milli antrenörler eşliğinde yetişen çocuklar, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sporcu olma şansını yakalıyor. Özellikle aşırı hareketlilik/hiperaktivite nedeniyle yaşamları zorlaşan çocukların spor okullarına yönlendirilmeleri büyük bir önem taşıyor. Spor okullarında iyi bir eğitim ve antrenman süreci geçiren ve özgüvenleri güçlenen çocuklar, spor kültürünü öğrenmeleri yanı sıra lisanslı sporcu olma imkanına ulaşacaklar.

DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) tanısı almış veya aşırı hareketli çocuklar, aileler için de zorlayıcı durumlara sebep olabiliyor. Bu çocukların spor okuluna yönlendirmeleri hem çocuklara hem de ailelerine bambaşka kapılar açabilir. Enerjisini verimli kullanan ve o enerjiyi sporda boşaltan çocuk, daha dengeli bir yaşam sürdürmeye başlar. Hem sağlıklı yaşamak hem de mükemmel bir hobi edinmek, yetenekleri doğrultusunda elit sporcu olma imkanına sahip olacakları bir ortam. DG Akademik profesyonel ekibi ile çocuklarımızın sosyal bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamanın yanı sıra profesyonel sporcu olma imkanı yakalayacaklar. DG Akademik uzun yıllardır ülkemizin bir çok yerinde basketbol eğitimleri, özel turnuvalar, kurumsal çalışmalar, yurt içi ve yurtdışı kampları, sosyal gelişim kampları, yaz spor okulları, tam gün yaz okulları, sportif ve sanatsal projeler ile onlarca sosyal sorumluluk projesi yapan bir kurum.   

Psikolojik Destekli Basketbol Spor Okulu

Sadece basketbol eğitimi için değil, psikolojik destek açısından da önemli olan bu sürecin profesyonel biçimde yönetilmesi adına çocuğun rehberlik sürecine katkıda bulunacak koçluk hizmetleri yapılmaktadır.

 Son derece önemli bir hizmet kalemi olan spor okullarında profesyonel psikolojik destek, çocukların sağlam temeller üzerinde gelişmesi için oldukça önemlidir. DG Akademik’de, belki de yaşamını spor kariyerine yönlendirecek olan gençlerin basketbolu tanıması, ilgi alanı ve bedensel durumunun bu spora uygun olması için profesyonel yardımla birlikte karar vermesi sağlanır. Birçok sosyal sorumluluk projesine dahil olan ve dezavantajlı gençleri spor okuluna yönlendiren uzmanlarımızla, daha nitelikli bir yaşam mümkün olduğuna inanıyoruz