Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda
DG Akademik Hakkında
Neden DGA ? 4-17 yaş arası ve profesyonel sporcular için uluslararası birçok çalışma yapmış, Milli takımlarda çalışmış, onlarca elit (Milli) sporcu yetiştirmiş, 18 tane şampiyonluk yaşamış onlarca final oynamış, onlarca sosyal sorumluluk projeleri ile dezavantajlı çocukları topluma faydalı bireyler haline getirmiş, birçok organizasyon yapmış, birçok proje yapmış ve birçok üst düzey antrenör yetiştirmiş başarılı bir ekip... DG Akademik Spor Kulübü kurucusu Davut Güngör, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. Ayrıca spor yönetimi ve spor işletmesi okumuştur. Ülkemizin önde gelen kulüplerinde (Galatasaray, Darüşşafaka, Yeşilyurt Spor Kulübü) basketbol oynadıktan sonra antrenör ve sportif direktör olarak çalışmalarını sürdürmüştür (1993’ten günümüze). Geçmişte birçok Süper Lig (Fenerbahçe-Galatasaray-İstanbul Üniversitesi gibi) ve TKBL ekibinde görev yapmıştır. Her kategoride altyapılarda çalışıp birçok üst düzey sporcu yetiştirmenin yanı sıra Avrupada çeşitli başarılar kazandı. 18 Türkiye şampiyonluğu, onlarca Milli sporcu ve birçok üst düzey antrenör yetiştirdi.

Davut GÜNGÖR

20 Nisan 1977 tarihinde Kars’ın Arpaçay ilçesinde doğdu. İlköğretimini Kars’ta tamamlayan Güngör, İstanbul’da öğrenim hayatına devam etti. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandı ve bu üniversiteden 2004 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Spor İşletmeciliği bölümünde ise öğrenimine devam etmektedir.

Galatasaray, Darüşşafaka, Yeşilyurt, Vefa, İstanbul Spor, Ataköy Deniz Sporları, Bahçelievler belediye Kulüpleri’nde forma giymiştir.

Antrenörlük kariyerine ise 1994 yılında Bakırköy Spor Kulübü’nde başlayarak; Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi, Kayseri Panküp TED Koleji, TED Ankara Kolejliler, Mersin Üniversitesi ve Dostluk Spor Kulüpleri’nde her kategorideki antrenörlük ve danışmanlık görevlerini sürdürmüştür. Bu takımların dışında; Milli takım antrenörlüğü yapmıştır. Kariyerinde ulusal ve

page13image51100288

Uluslararası her kategoride antrenörlük görevi yapmış ve bu alanda toplamda 18 şampiyonluk yaşamıştır.
 

Kurucumuz

Davut Güngör, yanında çalıştırdığı antrenörlerin de gelişimlerine önemli katkı sağladı. Çalıştığı asistanlarının birçok önemli kulübün antrenörlüklerini yapmalarında ve Türk basketboluna değerli hizmetlerde bulunmalarına katkı sağlamalarına öncülük etmiştir.

Davut Güngör çalıştığı her şehir ve kulüpte birçok sosyal sorumluluk projeleri yaparak gençlerin sosyal yaşama kazandırılması ve dezavantajlı gençler için yaptığı projelerle de engelli bireylerin özgüven kazanmaları, bireysel gelişmesi ve sosyal yaşam içerisinde yer edinmesi konusunda çalışmalar yapmıştır.

Halen Dostluk Spor Kulübü, DG Akademik spor kulübü ve Temel Spor Beceri Eğitimleri sportif koordinatörlük ve antrenörlük görevini yürütmek aynı zamanda sporculara bireysel eğitimler vermektedir.

Fırsat Eşitliği

Siz yeterki onlara şans verin onlar çok şeyi başarabilirler.

Dezavantajlı gençlerin özgüven kazanması, faydalı bir birey olması ve Ülkesini temsil edecek duruma gelmesi gurur vericidir.

DG Akademik Proje Sporcumuz Çağla Nur Uzundurukan bir hayal ile yola çıktığı Basketbol yaşamında Davut GÜNGÖR ile çalıştı.

Önce bir takım sporcusu ardından İşitme Engelliler Milli Takım Sporcusu ve Amerika Milli Takımını yenen ilk Türk Takımında sporcu olma başarısını elde etti.

Avrupa Şampiyonluğu, Dünya 4.lüğü, Olimpiyat 5.liği elde etti.

Avrupa şampiyonasında en değerli oyun kurucu seçildi. Dünya Şampiyonasında en iyi oyuncular listesine seçildi.

İşte bir gencin neler başarabileceğine en iyi örneklerden biri.
Fırsat eşitliği verildiği, onlara güvenildiği sürece çok şey başarabilirler.

Proje Sporcumuz Çağla Nur Uzundurukan Kadın Basketbol Süperlig Ekiplerinden Kocaeli Belediyesine Transfer oldu.

Uzun yıllardır bir çok sosyal sorumluluk projesi yapan kulübümüz ve kurucu sportif direktörümüz Davut GÜNGÖR, hem profesyonel antrenörlük yaşamım boyunca hem de yaptığım tüm organizasyonlarda dezavantajlı gençlerle ilgili çalışmalar yaptım. “Deniz Yıldızı” misali hayata renk katan çok değerli sporcular, sanatçılar, müzisyenler ve bir çok iş sektöründe ülkesine faydalı insanlar yetişti.